| Voltage (V) | 220/110 V |
| Frequency (Hz) | 50/60Hz |
| Power (KW/HP) | 750W / 1.5 hp |
| Speed (RPM) | 2800 |
| Capacity (L/min) | 173 psi |
| Nosie (dB) | 65 |
| Pressure (BAR) | 8 kg / 115 psi |
| Tank (L) | 30 L |
| LxWxH (mm) | 690x300x630mm |
| Weight (kg) | 44 |
| Voltage (V) | 220/110 V |
| Frequency (Hz) | 50/60Hz |
| Power (KW/HP) | 750W / 1.5 hp |
| Speed (RPM) | 2800 |
| Capacity (L/min) | 173 psi |
| Nosie (dB) | 65 |
| Pressure (BAR) | 8 kg / 115 psi |
| Tank (L) | 30 L |
| LxWxH (mm) | 690x300x630mm |
| Weight (kg) | 44 |