| 60 Liter Air Compressor | AR-600F |
| HSN Code (GST- %) | 84144090 (18%) |
| Voltage (V) | 220/110 V |
| Frequency (Hz) | 50/60Hz |
| Power (KW/HP) | 1100 W 2 HP |
| Speed (RPM) | 1480 |
| Capacity | 150 |
| Nosie | 58 |
| Pressure | 10 kg / 150 psi |
| Tank | 60 L |
| LxWxH (mm) | 690x320x660mm |
| Weight | 55 |
| 60 Liter Air Compressor | AR-600F |
| HSN Code (GST- %) | 84144090 (18%) |
| Voltage (V) | 220/110 V |
| Frequency (Hz) | 50/60Hz |
| Power (KW/HP) | 1100 W 2 HP |
| Speed (RPM) | 1480 |
| Capacity | 150 |
| Nosie | 58 |
| Pressure | 10 kg / 150 psi |
| Tank | 60 L |
| LxWxH (mm) | 690x320x660mm |
| Weight | 55 |