| 50 Liter Air Compressor | AR-500F |
| HSN Code (GST- %) | 84144090 (18%) |
| Voltage (V) | 220/110 V |
| Frequency (Hz) | 50/60Hz |
| Power (KW/HP) | 750 W 1.5 HP |
| Speed (RPM) | 1480 |
| Capacity | 140 psi |
| Nosie | 55 |
| Pressure | 8 kg / 115 psi |
| Tank | 50 L |
| LxWxH (mm) | 690x300x630mm |
| Weight | 44 |
| 50 Liter Air Compressor | AR-500F |
| HSN Code (GST- %) | 84144090 (18%) |
| Voltage (V) | 220/110 V |
| Frequency (Hz) | 50/60Hz |
| Power (KW/HP) | 750 W 1.5 HP |
| Speed (RPM) | 1480 |
| Capacity | 140 psi |
| Nosie | 55 |
| Pressure | 8 kg / 115 psi |
| Tank | 50 L |
| LxWxH (mm) | 690x300x630mm |
| Weight | 44 |