| 10 Liter Air Compressor | AR-100F |
| HSN Code (GST- %) | 84144090 (18%) |
| Voltage (V) | 220/110 V |
| Frequency (Hz) | 50/60Hz |
| Power (KW/HP) | 550 W 1 HP |
| Speed (RPM) | 1480 |
| Capacity | 50 Ltr. |
| Nosie | 48 |
| Pressure | 0.8 kg / 115 psi |
| Tank | 10 L |
| LxWxH (mm) | 460x200x530mm |
| Weight | 16 |
| 10 Liter Air Compressor | AR-100F |
| HSN Code (GST- %) | 84144090 (18%) |
| Voltage (V) | 220/110 V |
| Frequency (Hz) | 50/60Hz |
| Power (KW/HP) | 550 W 1 HP |
| Speed (RPM) | 1480 |
| Capacity | 50 Ltr. |
| Nosie | 48 |
| Pressure | 0.8 kg / 115 psi |
| Tank | 10 L |
| LxWxH (mm) | 460x200x530mm |
| Weight | 16 |