| 60 Liter Air Compressor | AR-60 |
| HSN Code (GST-%) | 84144090 (18 %) |
| Power | 3 HP |
| Cylinder | 47 mm |
| Speed RPM | 2850 |
| Tank Size | 60 Ltr. |
| Max. Pressure | 8 kg 115 psi |
| Capacity L/Min | 210 |
| Weight | 42 kg |
| Capacity CFM | 7.10 |
| Carton Size | 700x310x660 mm |
| 60 Liter Air Compressor | AR-60 |
| HSN Code (GST-%) | 84144090 (18 %) |
| Power | 3 HP |
| Cylinder | 47 mm |
| Speed RPM | 2850 |
| Tank Size | 60 Ltr. |
| Max. Pressure | 8 kg 115 psi |
| Capacity L/Min | 210 |
| Weight | 42 kg |
| Capacity CFM | 7.10 |
| Carton Size | 700x310x660 mm |