| 30 Liter Air Compressor | AR-30 |
| HSN Code (GST-%) | 84144090 (18 %) |
| Power | 2.5 HP |
| Cylinder | 42 mm |
| Speed RPM | 2850 |
| Tank Size | 30 Ltr. |
| Max. Pressure | 8 kg 115 psi |
| Capacity L/Min | 192 |
| Weight | 27.5 kg |
| Capacity CFM | 6.7 |
| Carton Size | 590x260x580 mm |
| 30 Liter Air Compressor | AR-30 |
| HSN Code (GST-%) | 84144090 (18 %) |
| Power | 2.5 HP |
| Cylinder | 42 mm |
| Speed RPM | 2850 |
| Tank Size | 30 Ltr. |
| Max. Pressure | 8 kg 115 psi |
| Capacity L/Min | 192 |
| Weight | 27.5 kg |
| Capacity CFM | 6.7 |
| Carton Size | 590x260x580 mm |