| 25Liter Air Compressor | AR-25 |
| HSN Code (GST-%) | 84144090 (18 %) |
| Power | 2.5 HP |
| Cylinder | 42 mm |
| Speed RPM | 2850 |
| Tank Size | 25 Ltr. |
| Max. Pressure | 8 kg 115 psi |
| Capacity L/Min | 158 |
| Weight | 23 kg |
| Capacity CFM | 5.5 |
| Carton Size | 570x260x580 mm |
| 25Liter Air Compressor | AR-25 |
| HSN Code (GST-%) | 84144090 (18 %) |
| Power | 2.5 HP |
| Cylinder | 42 mm |
| Speed RPM | 2850 |
| Tank Size | 25 Ltr. |
| Max. Pressure | 8 kg 115 psi |
| Capacity L/Min | 158 |
| Weight | 23 kg |
| Capacity CFM | 5.5 |
| Carton Size | 570x260x580 mm |