| 10 Liter Air Compressor | AR-10 |
| HSN Code (GST-%) | 84144090 (18 %) |
| Power | 2 HP |
| Cylinder | 42 mm |
| Speed RPM | 2850 |
| Tank Size | 10 Ltr. |
| Max. Pressure | 8 kg 115 psi |
| Capacity L/Min | 116 |
| Weight | 17 kg |
| Capacity CFM | 4.1 |
| Carton Size | 410x210x500 mm |
| 10 Liter Air Compressor | AR-10 |
| HSN Code (GST-%) | 84144090 (18 %) |
| Power | 2 HP |
| Cylinder | 42 mm |
| Speed RPM | 2850 |
| Tank Size | 10 Ltr. |
| Max. Pressure | 8 kg 115 psi |
| Capacity L/Min | 116 |
| Weight | 17 kg |
| Capacity CFM | 4.1 |
| Carton Size | 410x210x500 mm |